5 pytań dotyczących serwisu wózków paletowych

Wózki paletowe, zwane potocznie paleciakiami lub widlakami, zdecydowanie ułatwiają transport i składowanie ładunków. Jeśli zależy nam na tym, aby pracowały bezpiecznie i wydajnie, powinniśmy pamiętać o regularnym serwisie. Skorzystajmy z usług renomowanej firmy, która zadba o każdy element pojazdu. W ten sposób nie tylko będziemy sprawnie przewozić palety, lecz także unikniemy kosztownych awarii!

Jak wygląda kompleksowy serwis?

Najpierw specjalista sprawdza, jakie części należy naprawić, zregenerować lub wymienić. Fachowiec oceni stopień zużycia opon, łańcuchów i wideł. Ponadto pracownik serwisu stwierdzi, czy hamulec oraz system wspomagania ruszania, podnoszenia i opuszczania działają bez zarzutu.

Jak wybrać profesjonalny serwis?

Zanim zdecydujesz się na konkretną firmę, sprawdź, jakie usługi oferuje. Upewnij się, że dany serwis wózków paletowych zatrudnia fachowców, dysponuje odpowiednimi częściami i podchodzi indywidualnie do klienta. Zazwyczaj przedsiębiorstwo zapewnia pełną opiekę serwisową, a także zajmuje się usuwaniem usterek i wykonuje przeglądy konserwacyjne. Nasza firma nie tylko posiada doskonale wyposażone warsztaty naprawcze, lecz także magazyn z częściami zamiennymi.

Zastanawiasz się, gdzie znaleźć dodatkowe informacje na jej temat? Zajrzyj do zakładki Usługi i O firmie, aby znaleźć odpowiedzi na nurtujące Cię pytania. W ten sposób upewnisz się, czy specjaliści uzyskali certyfikat UDT, który potwierdza wiedzę techniczną i umiejętności praktyczne.

Jak rozpoznać, że wózek paletowy jest uszkodzony?

Jeśli wózek paletowy nie chce jechać lub samoczynnie opuszcza ładunek, fachowiec znajdzie i usunie usterkę. Skontaktujmy się z nim niezwłocznie, gdy zaobserwujemy wycieki oleju. W przeciwnym razie narażamy się na poważną awarię, co prowadzi do dłuższych przestojów w pracy. Pamiętajmy, żeby naprawę siłownika, wymianę kół lub cięgien również zostawić fachowcom. W ten sposób nie narażamy pracowników i ładunku na niebezpieczeństwo.

Czy warto samodzielnie naprawiać wózki paletowe?

Problem z wózkiem paletowym nie zawsze wymaga interwencji fachowca. Jeśli zachodzi konieczność uzupełnienia poziomu oleju, wyczyszczenia zaworów, czy wymiany uszczelek, możemy zająć się tym samodzielnie. W przypadku poważniejszych awarii warto jednak skorzystać z wiedzy i doświadczenia pracowników serwisu. Przypominamy, że najważniejszy jest czas reakcji. Jeśli wózek paletowy nie działa tak, jak trzeba, zrezygnuj z dalszej pracy i poszukaj przyczyny. W przeciwnym razie razie możesz tylko pogłębić usterkę.

Jeśli paleciak nie podnosi/nie opuszcza wideł lub robi to bardzo wolno, skonsultujmy się ze specjalistą. Problem może wynikać ze zbyt niskiego poziomu oleju lub nieprawidłowej gęstości, wówczas należy go uzupełnić lub wymienić. Z drugiej strony wyciek sygnalizuje poważniejszą usterkę. Może on wskazywać na nieszczelny siłownik, pęknięte lub zużyte uszczelki, albo uszkodzony zawór opuszczania. W ostatnim przypadku należy starannie wyczyścić i wyregulować zawór, a następnie uzupełnić poziom oleju lub wymienić go na nowy.

Jak przebiega konserwacja wózków paletowych?

Chociaż elektryczne paleciaki nie podlegają nadzorowi UDT, warto zadbać o ich regularną konserwację. W ten sposób wydłużysz ich żywotność. Pamiętaj, żeby systematycznie sprawdzać stan pojazdów – poziom oleju, stan części eksploatacyjnych, pozycję cięgien i ewentualne ślady korozji. Ponadto smaruj regularnie koła, osie i inne części ruchome. Jeśli jednak musisz wymienić lub zregenerować koła i rolki, skorzystaj z usług profesjonalisty.

Skorodowane części podwozia lub ramy wózka paletowego znacznie zmniejszają jego wytrzymałość. Ponadto trudniej jest nim sterować, pamiętajmy jednak, żeby nie naprawiać usterki samodzielnie. Skorzystajmy z usług profesjonalnego serwisu, aby nie doprowadzić do poważniejszej awarii.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.