Ile kosztuje wypożyczenie wózków paletowych?

Wózki paletowe są przenośnikami ładunkowymi i są szczególnie odpowiednie do transportu ciężkich materiałów na paletach. Wynajęcie wózka podnośnikowego jest korzystne, jeśli nie posiadasz wystarczającego budżetu na zakup nowego sprzętu lub potrzebujesz wózka do jednorazowego użytku. Bez względu na powody, przed wypożyczeniem wózka należy wziąć pod uwagę nie tylko cenę, ale także kilka ważnych szczegółów technicznych wózka paletowego.

Wózki paletowe – zalety wypożyczenia sprzętu

Ważną przewagą wózków wysokiego podnoszenia nad podobnymi urządzeniami, takimi jak wózki widłowe, jest ich smukła konstrukcja. Niezależnie od tego, czy palety trzeba przemieszczać przez wąskie korytarze w supermarkecie, czy też są one używane w wąskich korytarzach między półkami, są na tyle zwrotne, że doskonale sprawdzą się w każdej sytuacji. Napędzane są elektrycznie lub za pomocą mięśni rąk. Jeśli potrzebujesz wózka do jednorazowego użycia, możesz zdecydować się na jego wypożyczenie. Oto kilka zalet, jakie płyną ze skorzystania z tego rodzaju usługi:

  • firmy wypożyczające wózki paletowe zapewniają optymalne bezpieczeństwo podczas użytkowania,
  • brak dodatkowych kosztów,
  • wózki są dostępne od ręki,
  • pozostałe środki finansowe można wykorzystać do innych celów,
  • każdy wózek jest na bieżąco sprawdzany i podlega konserwacji technicznej, serwisowi,
  • każda osoba wypożyczająca sprzęt, może liczyć na fachową poradę wykwalifikowanego personelu serwisowego.

Z pewnością powyższa lista zalet wypożyczenia wózka paletowego ułatwi podjęcie decyzji o wynajmie tego typu sprzętu.

Ile kosztuje wypożyczenie wózka paletowego?

Ceny za wynajem wózka paletowego mogą różnić się w zależności od typu wózka paletowego, a także od długości okresu wynajmu. Nie bez znaczenia jest także producent wózka paletowego. W parze z ceną za wynajem sprzętu idzie także jego jakość. Poniżej prezentujemy średni koszt wypożyczenia wózka paletowego.

Wypożyczenie wózka paletowego na 1 dzień (24 godziny) to koszt ok. 100 zł. Każdy kolejny dzień to dodatkowy koszt nieprzekraczający 50 zł. Jeśli zdecydujemy się na wynajem wózka paletowego na tydzień, za usługę zapłacimy średnio 350 zł. W przypadku wynajmu wózka paletowego na cały miesiąc, koszt wyniósłby ok. 1200 zł.

Ceny, które zostały podane są cenami orientacyjnymi, które zostały obliczone na podstawie ofert firm, które zajmują się wypożyczaniem wózków paletowych. Ceny wahają się w zależności od wielu czynników, o czym wspominaliśmy na początku artykułu. Poza tym warto wiedzieć, że istnieje jeszcze jedna opcja. Nie musimy od razu kupować, a nawet wypożyczać wózka paletowego, jeśli obawiamy się, że nie poradzimy sobie z jego obsługą lub stan naszego zdrowia na to nie pozwala. Na rynku istnieją firmy, które oferują wynajem wózków paletowych wraz z operatorem. Oczywiście cena usługi staje się automatycznie wyższa, ale wówczas możemy być pewni, że praca związana z obsługą pojazdu zostanie wykonana szybko, płynnie i całkowicie bezpiecznie. Wybór należy do nas.

Wózki paletowe są dużo bardziej zwrotne, lżejsze i bardziej kompaktowe niż tradycyjne wózki widłowe. Dlatego też bardzo ułatwiają pracę i wzbudzają taką popularność. Tak więc osoby, które potrzebują wózka paletowego do transportu składowanych towarów i wiedzą, że nie będą zbyt często ich używać lub potrzebują go jedynie do jednorazowej obsługi towaru, wypożyczenie wózka paletowego będzie idealnym rozwiązaniem.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.