Kiedy warto kupić używany wózek widłowy?

Wózki widłowe nie należą do kategorii tych tanich urządzeń. Jeśli zdecydujemy się na zakup nowego modelu znanej marki, to musimy się liczyć z wydatkiem przekraczającym kwotę nawet 100 000 złotych. Nie oszukujmy się – mało kto może sobie pozwolić na to, by ot tak wydać taką sumę. Dlatego właśnie większość osób decyduje się na zakup używanego egzemplarza. Dlaczego jest to najlepsze rozwiązanie? O czym powinniśmy pamiętać? Sprawdź to!

Sytuacje, w których używany wózek widłowy jest najlepszą opcją

Twoja firma dopiero zaczyna prosperować na rynku i zwyczajnie nie masz funduszy, by kupić nowy wózek widłowy? A może stać Cię na taki wydatek, lecz wiesz, że to urządzenie będzie używane jedynie sporadycznie? W takich sytuacjach taka inwestycja zdecydowanie nie ma sensu, ponieważ nigdy się nie zwróci.

Zakup używanego wózka widłowego to dobra decyzja również wtedy, gdy pilnie potrzebujemy kilka albo nawet kilkanaście takich urządzeń na określony czas, a jednak mamy ograniczone fundusze.

Na co zwrócić uwagę, kupując używany wózek widłowy?

Zanim dokonamy ostatecznego zakupu wózka widłowego, to powinniśmy sprawdzić kilka kwestii. Przede wszystkim zainteresujmy się modelem i marką wózka. Niemniej ważny jest rok produkcji sprzętu oraz ilość przepracowanych motogodzin. Upewnijmy się także, że na danej stronie umieszczone są aktualne zdjęcia, a nie sprzed kilku lat. Istotne jest również zapoznanie się z opisem, w którym powinniśmy znaleźć informacje dotyczące dodatkowego wyposażenia urządzenia, czy przebytych awarii. Co więcej, jeśli mamy taką możliwość, to powinniśmy nalegać na obejrzenie wózka widłowego na żywo.

Jakie są zalety używanych wózków widłowych?

Bardzo wiele osób decyduje się na zakup używanych wózków widłowych, ponieważ jest to znacznie tańsze rozwiązanie. Są one nawet trzykrotnie tańsze niż nowe modele! Zatem większość może pozwolić sobie na ich zakup. Co więcej, dzięki niskiej cenie, można kupić nie jeden, a nawet kilka widłaków bez brania pożyczek czy kredytów.

Często mówi się, że używane wózki widłowe są dużo gorszej jakości i najczęściej posiadają wady, które na jaw wychodzą dopiero po pewnym czasie. Czy to prawda? Oczywiście nie! Zanim trafią one na sprzedaż, to przechodzą przeglądy techniczne. W razie potrzeby wymieniane są także ich poszczególne części, ogumienie, czy zostaje odświeżony lakier, dzięki czemu urządzenie wygląda jak nowe.

Czy zakup używanego urządzenia ma jakieś wady?

Niestety nic nie jest idealne. Uwzględniając fakt, że wózki widłowe mają wiele zalet, to z pewnością istnieją także pewne wady. Jedną z największych jest brak opieki gwarancyjnej. Dlatego absolutnie odradzamy zakup urządzeń, które są w kiepskim stanie technicznym, bo to się zwyczajnie nie opłaca. Zanim zainwestujemy, to upewnijmy się, jaki jest stan wózka widłowego. Czasem lepiej wybrać starszy model aniżeli nowszy i mieć pewność, że dłużej będzie działał bezawaryjnie.

Ile kosztuje używany wózek widłowy?

Wiesz już, że używane wózki widłowe są znacznie tańsze od nowych modeli. Jednak na pewno zastanawiasz się, ile tak naprawdę kosztują? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ jest to uzależnione m.in. od roku produkcji urządzenia, jego marki i modelu, stanu technicznego, rodzaju zabudowy kabiny, osprzętu, czy ilości przepracowanych motogodzin.

Jeśli zdecydujemy się na zakup używanego wózka widłowego znanej i sprawdzonej marki, to musimy się liczyć z tym, że ten koszt będzie nieco wyższy. Co więcej, firmy sprzedające tego typu urządzenia bardzo często oferują szereg udogodnień takich jak np. gwarancja, czy dodatkowy przegląd stanu technicznego, które jednak kosztują, więc jeśli się na nie zdecydujemy, to cena także pójdzie w górę. Zazwyczaj jednak ich ceny wahają się pomiędzy 20 000 a 40 000 złotych.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.