Transport palet wewnątrz magazynu

Magazyn to miejsce, w którym znajduje się mnóstwo palet wraz z towarem. Są one tutaj transportowane, dlatego koniecznie muszą być odpowiednio ułożone i przewożone. Niezastąpione są wózki paletowe oraz widłowe, dzięki którym możliwe jest wygodne przewożenie palet oraz ich piętrowanie, dzięki czemu można załadować więcej towaru za jednym razem. Generalnie w każdym magazynie możemy spotkać tego typu sprzęty. Jak powinno się przewozić palety w magazynie? Co warto wiedzieć na ten temat? Sprawdź to!

Jakich sprzętów nie może zabraknąć w magazynie?

Praca w magazynie jest niezwykle ciężka i zdecydowanie nie każdy może ją wykonywać. Polega bowiem ona na transporcie palet z towarami. Jest to czasochłonna czynność, jednak na szczęście w obecnych czasach standardem są już sprzęty takie jak wózki paletowe czy widłowe, dzięki którym możliwy jest szybszy i sprawniejszy transport ładunków.

W magazynach możemy znaleźć przede wszystkim elektryczne wózki podnośnikowe. To właśnie dzięki nim przewożenie towarów ważących nawet kilka ton nie sprawia większych problemów. Znajdują one zastosowanie także, jeśli chodzi o obsługę regałów paletowych. Można by rzec, że są to sprzęty, dzięki którym magazynierzy nie muszą się aż tak męczyć, ponieważ te urządzenia wyręczają ich w wielu czynnościami.

Niezastąpione są również wózki paletowe, nazywane inaczej paleciakami. Wykorzystuje je się przede wszystkim do rozładunku i załadunku samochodów oraz rozwożenia palet. Istnieją ręczne oraz elektryczne, lecz te drugie znacznie lepiej się sprawdzają. Do ich zalet zaliczamy przede wszystkim małe rozmiary, nieskomplikowana obsługa, wydajność, niska cena i uniwersalność.

Przygotowanie palet do transportu – jak powinno wyglądać?

Niezwykle ważne jest też przygotowanie palet do wydania. Przede wszystkim towar musi być równomiernie rozłożony na paletach. Absolutnie nie możemy dopuścić do byle jakiego układu! Te najcięższe palety koniecznie powinny znajdować się na samym spodzie. Istotne jest również, aby towar nie wystawał poza paletę.
Transportowane towary na paletach muszą być także właściwie zabezpieczone. Najlepiej tutaj sprawdza się stretch, który możemy spiąć taśmami. Ważnym elementem jest również pilnowanie maksymalnych wymiarów przesyłki – inaczej mogą wystąpić problemy z transportem.

Na co zwrócić uwagę, wybierając wózki do magazynu?

Wybierając wózki do magazynu, należy przede wszystkim zastanowić się, jakie pakunki będą transportowe. Zastanówmy się nad ich wagą oraz wielkością. Uwzględnić należy także możliwości magazynowe, czyli np. szerokość między regałami. Musimy również podjąć decyzję, czy chcemy używany czy nowy wózek widłowy. Jeśli ma to być sprzęt, który będzie użytkowany sporadycznie, to lepszym wyborem będzie używany model. Jednak, gdy będzie intensywnie użytkowany każdego dnia – lepiej postawić na nowy model. Co więcej, warto zadbać o to, by firma, w której kupimy wózki widłowe i paletowe, dysponowała serwisem. W razie awarii będziemy wiedzieli gdzie się udać i zyskamy pewność, że zawsze zostanie udzielona nam pomoc.

Gdzie możemy kupić wózki widłowe i paletowe?

Zastanawiasz się, gdzie możesz kupić wózki widłowe i paletowe do magazynu? Ich szeroką ofertę znajdziesz w naszym sklepie Niko Alex. Nasza siedziba znajduje się w Warszawie. Już od 1992 roku oferujemy najlepsze rozwiązania dla transportu bliskiego! Możesz u nas znaleźć wózki zarówno nowe, jak i używane. Mamy w asortymencie także ogromny wybór części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych. Co więcej, zapewniamy serwis wózków widłowych! Zainteresowany? Zapraszamy do kontaktu już dziś – znajdziemy dla Ciebie najlepszą ofertę!

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.