Rodzaje wózków widłowych oferowanych przez HC

Wózki widłowe to niezbędne pojazdy ułatwiające pracę osób zatrudnionych w różnych gałęziach transportu oraz przemysłu. Umożliwiają szybki i przede wszystkim łatwy załadunek różnego rodzaju towarów na magazynach wysokiego składowania. Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze tego typu pojazdów wolnobieżnych? Jakie są rodzaje wózków widłowych? W czym tkwi fenomen wózków widłowych z baterią litowo-jonową? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w poniższym artykule.

Wózki widłowe HC – rodzaje

Wózki widłowe dzieli się na dwa typy. Podział ten uzależniony jest od rodzaju napędu oraz zastosowania pojazdu. Podstawowa klasyfikacja wózków widłowych jest następująca:

1. Podział wózków widłowych ze względu na napęd:

  • spalinowe (diesel),
  • gazowe,
  • elektryczne (z baterią litowo-jonową, z baterią kwasową).

2. Podział ze względu na przeznaczenie:

  • wózki widłowe czołowe
  • wózki widłowe boczne,
  • wózki widłowe terenowe,
  • wózki magazynowe (mini range; basic range, hi range, reach truck, kompletacja zamówień).

Obecnie dużą popularnością cieszą się wózki elektryczne, wykorzystujące akumulatory do napędzania. W czym tkwi fenomen tego typu pojazdu? Przede wszystkim zajmuje on niewielką przestrzeń, a praca z nim jest szybka i ergonomiczna. Poza tym praca elektrycznego wózka widłowego nie emituje spalin, więc jest także przyjazna dla środowiska. To jednak nie koniec zalet elektrycznych wózków widłowych. Jest ich o wiele więcej, dlatego przyjrzyjmy się im nieco bliżej.

Elektryczne wózki widłowe HC z baterią litowo-jonową

Czym elektryczne wózki widłowe HC z baterią litowo-jonową wyróżniają się na tle innych wózków widłowych?

1. Innowacyjnymi rozwiązaniami i nowoczesną energią.
Nowoczesna technologia litowo-jonowa umożliwia szybkie ładowanie baterii i pozwala na maksymalne wykorzystanie czasu pracy. Baterie litowo-jonowe są w pełni bezobsługowe, a ich lekka i solidna konstrukcja zapewnia bardzo długą żywotność.

2. Pakietami akumulatorów CATL o dużej pojemności.
Baterie zostały wyposażone w zintegrowany system zarządzania akumulatorami (BMS), który stale monitoruje zarządzanie energią i zapewnia niezawodne działanie.

3. Ergonomią i nowoczesnym designem.

Ergonomię pracy zapewniają: spora przestrzeń w przedziale operatora, intuicyjny panel sterowania umieszczony na wysokości głowy, system sterowania umieszczony w podłokietniku oraz pedał hamulca o dużej powierzchni. Poza tym praca wózka podczas jazdy jest bardzo cicha.

4. Bezpieczeństwem podczas operowania ładunkiem.

W tego typu wózku funkcje podnoszenia i opuszczania zostają automatycznie wyłączone, kiedy operator wysiądzie z wózka. Co więcej, wózki te posiadają system łagodnego opadania wideł i co ważne, ładunek zostaje skutecznie zabezpieczony przed ewentualnym upadkiem i uszkodzeniem.

5. Bogatym wyposażeniem.

Oprócz standardowego wyposażenia elektryczny wózek widłowy HC dodatkowo posiada: kamerę cofania, amortyzowany fotel, zintegrowany system sterowania umieszczony w podłokietniku, zewnętrzne lusterka wsteczne i wiele innych elementów, które mają ogromny wpływ na ergonomię wykonywanej pracy.

Podsumowując, wózki widłowe są niezbędne w miejscach, w których wymagane jest wysokie składowanie. W związku z tym tego typu pojazdy można spotkać najczęściej na magazynach i różnego rodzaju halach produkcyjnych. Dzięki licznym zaletom wózków praca związana z podnoszeniem i przemieszczaniem bardzo ciężkich towarów staje się wygodna, płynna i niesamowicie szybka. W konsekwencji czas pracy zostaje skrócony nawet kilkukrotnie. Ze względu na duży wybór wózków widłowych na rynku, każda osoba zainteresowana ich kupnem, może dopasować je do indywidualnych potrzeb i wymagań. Czy warto zainwestować w kupno wózka widłowego? Odpowiedź jest prosta: zdecydowanie tak!

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.