Kompletacja zamówień

Oferujemy wózki widłowe Hangcha przeznaczone do kompletowania zamówień – jednego z najważniejszych i najbardziej pracochłonnych zadań magazynowych. Jego sprawna realizacja wymaga zorganizowania dwóch rodzajów czynności:

  • zdejmowanie towarów z półek, regałów magazynowych – może to być zarówno operowanie całymi paletami, jak też pojedynczymi sztukami towaru,
  • przemieszczanie i grupowanie towarów w płaszczyźnie poziomej – oznacza to przemieszczanie towarów na poziomie „zero”, np. w wyznaczonej strefie kompletowania zamówień.

Wybór wózków widłowych do wykonania tych zadań uzależniony jest od wielkości magazynu, wysokości regałów, gabarytu poszczególnych towarów i liczby kompletowanych zamówień. Dlatego – zależnie od konkretnych potrzeb – dobrym sprzętem może być zarówno wózek paletowy podnośnikowy i ręczne paleciaki, ale może się okazać, że koniecznością są wózki wysokiego składowania i nisko podnoszące wózki paletowe Serii A – Rider.

Zdejmowanie towaru z regałów magazynowych

Wybór odpowiedniego wózka do zdejmowania towarów z półek magazynowych jest podyktowany dwoma czynnikami:

  • wysokość regałów magazynowych – w niektórych przypadkach wystarczy ręczny wózek podnośnikowy (paletowy), innym razem może to być wózek z masztem typu duplex, a w wysokich magazynach nie obejdziemy się bez wózków typu reach truck,
  • sposób kompletowania towarów – w przypadku kompletowania zamówień opartych o partie towaru na paletach (duża ilość lub duży gabaryt) wystarczą typowe wózki widłowe o odpowiedniej wysokości podnoszenia ładunku – jeżeli jednak zadaniem order-pickera będzie skompletowanie zamówienia złożonego z kilkudziesięciu czy kilkuset drobnych przedmiotów, które trzeba wyszukać na rożnych wysokościach półek, optymalnym rozwiązaniem będzie wózek średniego poziomu z unoszącą platformą operatora.

Poziome przemieszczanie towarów w strefie kompletacji

Do przemieszczania towarów na magazynowym poziomie „zero” nadają się podnoszące wózki widłowe Hangcha zarówno serii Mini Range, jak też HI Range. Do małych magazynów wystarczające mogą okazać się nawet ręczne wózki paletowe. Jeżeli jednak potrzebujemy sprzętu bardzo wydajnego, ergonomicznego i ekonomicznego, zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem będzie wózek nisko unoszący serii A. Standardowo mocowane widły o długości 2400 mm pozwalają na transport kilku palet ustawionych obok siebie na jednym poziomie, co znacznie poprawia wydajność wózka.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.