SERIA XF 8.0-12t spalinowe

o udźwigu 8000kg do 12000kg

Mając na uwadze fakt, że wzrost komfortu pracy przyczynia się do wzrostu efektywności, przy projektowaniu wózków widłowych serii XF 8-12t położono duży nacisk na łatwość i komfort operowania. Jedną z najważniejszych zmian to redukcja poziomu wibracji, którą osiągnięto poprzez zmodyfikowanie zawieszenie silnika, zastosowanie amortyzowanego fotela operatora czy amortyzowanej kabiny.

Ekologia

Głównym założeniem przy projektowaniu wózków serii XF 8-12t była ekologia. Materiały i procesy wykorzystywane przy produkcji nie obciążają środowiska naturalnego, a poziom generowanego hałasu i emisji spalin został znacząco obniżony.

Dzięki zaawansowanej konstrukcji silników osiągnięto równowagę pomiędzy wysoką mocą, a niską emisją spalin. Wózki serii XF 8-12t mogą być wyposażone w silniki diesla spełniające normę emisji spalin Euro 3.

Z procesu produkcyjnego wyeliminowane zostały wszystkie szkodliwe materiały takie jak na przykład azbest. Na skutek zastosowania tłumików w układzie dolotowym, wydechowym oraz wykładzin dźwiękochłonnych poziom generowanego hałasu zredukowany został o 3 dB.

Komfort

 • Czytelny wyświetlacz LCD umieszczony w dobrze widocznym miejscu pozwala operatorowi na bieżące monitorowanie parametrów pracy wózka.
 • Zaprojektowany na nowo przełącznik kierunku jazdy oraz wyłącznik kierunkowskazu zespolony z wyłącznikiem świateł mają ergonomiczną budowę a ich obsługa jest intuicyjna.
 • Siła potrzebna  do zaciągnięcia dźwigni hamulca postojowego to jedyne 90N.
 • Kierownica o małej średnicy oraz możliwość regulacji kąta nachylenia kolumny kierowniczej zapewniają wysoki komfort pracy. Szybie reakcje na ruchy kierownicą ułatwiają manewrowanie w ciasnych miejscach.
 • Wzorowane na samochodowych ergonomiczne pedały pracują lekko i precyzyjnie.

Wydajność

Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii wózki serii XF charakteryzują się wysoką wydajnością przy niskim zużyciu energii. Na skutek modyfikacji układu przeniesienia napędu zredukowane zostały działające w nim siły tarcia. Poprawiło to wydajność układu oraz pozwoliło na wzrost prędkości maksymalnej wózka o 20%

Nowe tylne lampy LED oraz innowacyjne reflektory przednie cechują się niskim zużyciem energii, wyższą emisją światła oraz większą żywotnością.

Układ hydrauliczny wyposażony został w nowatorski system dynamicznego pomiaru obciążenia, dzięki czemu zredukowana została ilość oleju w układzie, spadło zużycie energii oraz wzrosła o 15% prędkość podnoszenia.

Łatwa konserwacja

Dzięki dobrze przemyślanej konstrukcji przeglądy i naprawy są szybsze, a krótsze okresy w których wózek jest wyłączony z ruchu wpływają na obniżenie kosztów eksploatacji.
Prosty w wymianie i umieszczony w łatwo dostępnym miejscu filtr powietrza.
Szybka wymiana szczęk hamulcowych dzięki umieszczeniu bębnów hamulcowych na zewnątrz piast.
Łatwy dostęp do bagnetów poziomu oleju hydraulicznego i silnikowego, filtrów, korków wlewów itp.
Mocne sprężyny gazowe ułatwiają otwieranie i zamykanie pokrywy silnika.

Niezawodność

Wózki serii XF to większa niezawodność a co za tym idzie – mniej przestojów. Seria XF to idealna propozycja dla klientów oczekujących wysokiej efektywności.

 • Układ wykrywający obecność operatora blokuje możliwość korzystania z funkcji podnoszenia ładunków i przechyłu masztu w sytuacji gdy operator nie siedzi w fotelu.
 • Specjalny zawór ograniczający przepływ oleju zabezpiecza przed nagłym opadnięciem masztu w przypadku uszkodzenia przewodów hydraulicznych.

 

Bezpieczeństwo

Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii wózki serii XF gwarantują wysoki poziom bezpieczeństwa zarówno operatorowi jak i otoczeniu. Akumulator energii wbudowany w układ hamulcowy pozwala na czterokrotne hamowanie po wyłączeniu silnika. Blokada sprężyny gazowej zapobiega przypadkowemu opadnięciu pokrywy silnika. Dwa niezależne obiegi oleju hydraulicznego dla układu kierowniczego i układu wspomagania hamulców podnoszą komfort i bezpieczeństwo prowadzenia.

 

Osprzęt roboczy

Wózki serii XF 8-12t mogą być opcjonalnie wyposażone w dodatkowy osprzęt roboczy.

 • Chwytaki.
 • Obrotnice.
 • Pozycjonery wideł.
 • Chwytaki do rol papieru.
 • etc.

Opcje dodatkowe

 

 

WordPress Table

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.